Nasza strona zawiera sporo informacji dotyczących koncentratorów tlenu i tlenoterapii. Istnieje jednak zagadnienie, które intryguje wiele osób i jemu postanowiliśmy w tym artykule przyjrzeć się nieco dokładniej. Chodzi o zasadę działania koncentratorów tlenu, czyli mówiąc najprościej: jak to działa?

Oczywiście nie sposób dokładnie opisać na łamach naszego działu informacyjnego technicznego mechanizmu działania urządzenia, które powstało w oparciu o specjalistyczną wiedzę i technologię. Możemy jednak w sposób możliwie najbardziej obrazowy przybliżyć naszym czytelnikom ogólny mechanizm działania naszych urządzeń.

W tym miejscu warto przypomnieć sobie informacje, które większość z nas zdobyła już w szkole podstawowej, na lekcjach fizyki. Mowa w tym wypadku o powietrzu i jego składzie. Jak wiadomo, otaczające nas powietrze zawiera pewne gazy w różnych proporcjach. Ponieważ nie każdy ma doskonałą pamięć do liczb i procentów, poniżej przedstawiamy krótkie przypomnienie tych informacji.

Procentowy skład powietrza (w przybliżeniu):

  • 78% - azot
  • 20% - tlen
  • 2% - inne gazy (w tym m.in. dwutlenek węgla, argon, neon)

Powyższa „powtórka” była niezbędna w celu odpowiedzi na pytanie zawarte we wstępie niniejszego wpisu. Otóż koncentrator tlenu działa w taki sposób, że nie tylko odwraca wspomniane proporcje, a wręcz otrzymuje dla nas to, co najcenniejsze, czyli niemalże czysty tlen. W związku z tym, zachodzi szereg odpowiednich reakcji, polegających na:

  • filtrowaniu powietrza atmosferycznego
  • usuwaniu z mieszanki azotu i innych gazów
  • koncentrowaniu tlenu, oczyszczaniu go, filtrowaniu i nawilżaniu

Wspomniane procesy zachodzą z wykorzystaniem specjalnych elementów tworzących nasze urządzenia, czyli odpowiednich sprężarek, filtrów, a przede wszystkim specyficznemu czynnikowi chemicznemu, bez którego proces otrzymywania tlenu byłby niemożliwy. To, co cechuje koncentratory tlenu Oterapia, najtrafniej określa jedno słowo: skuteczność. Nasze urządzenia są skuteczne, ponieważ ich mechanizmy zostały wykonane w oparciu o wieloletnie doświadczenie i bogatą wiedzę odpowiednich specjalistów. Potwierdzenie tych słów można znaleźć błyskawicznie, analizując dane techniczne aparatów tlenowych firmy Oterapia. Mowa w tym wypadku o najistotniejszym parametrze, jakim jest: czystość tlenu. Nasz stacjonarny koncentrator tlenu (model OLV-5) dostarcza tlen w czystości nawet przekraczającej 93%! Ponadto, czystość ta nie spada nigdy poniżej 90%, bez względu na to, jaki ustawiony jest przepływ (dostępny w granicach od 0,5 l/min. do nawet 5 l/min.).

 

jak działa koncentrator tlenu

Jak działa koncentrator tlenu? - schemat działania urządzenia Oterapia.

 

Wiele osób zastanawia się również na tym, czy koncentrator tlenu należy uzupełniać? Otóż naszych urządzeń uzupełniać nie należy, bowiem są one w zupełności samowystarczalne. Nie potrzebują żadnych dodatkowych wkładów, czynników uzupełniających itp. Aparaty tlenowe firmy Oterapia można określić jako niekończące się butle z tlenem lub automatyczne „fabryki tlenu”. Urządzenia do dostarczania tlenu naszej firmy działają niezawodnie przez bardzo długi czas, towarzysząc pacjentom i użytkownikom nawet przez wiele lat. Wystarczy podłączyć koncentrator tlenowy do prądu i niemalże natychmiast można już rozpocząć proces efektywnej tlenoterapii.

Podsumowując: koncentrator tlenu firmy Oterapia to urządzenie niezwykle proste w obsłudze, które pod swoją zewnętrzną skorupą kryje masę skomplikowanych i najnowocześniejszych rozwiązań. Aparaty do tlenoterapii naszej firmy to wyroby bezpieczne i niezwykle solidne, a do swojej pracy nie potrzebują żadnych dodatkowych elementów i czynników uzupełniających.

jakosc

najwyższa jakość

cena

świetna cena

stezenie

doskonałe parametry

gwarancja

2 lata gwarancji

wyglad

nowoczesna stylistyka

produkt medyczny

produkt medyczny

zaplecze serwisowe

wsparcie techniczne

dostawa

darmowa dostawa

Dane kontaktowe

Koncentratory tlenu - "Oterapia"

ul. Langiewicza 29a, 35-021 Rzeszów

tel. 791 197 430

mail: kontakt@oterapia.pl