Akcesoria do koncentratorów tlenowych

Akcesoria do koncentratorów tlenu to nowo powstała kategoria aby ułatwić Państwu zakup potrzebnych elementów do koncentratora tlenu. W tej kategorii umieściliśmy asortyment odpowiedni do zastosowania wraz z naszymi koncentratorami tlenu Oterapia jak np. wymienne filtry do koncentratora tlenowego, nawilżacze czy baterie. Ale również znajdą Państwo tutaj powszechnie stosowany asortyment pasujący do innych modeli aparatów tlenowych nie tylko naszych jak np. wąsy tlenowe, dreny czy maseczki do tlenoterapii. Dzięki takiemu działowi jak „Akcesoria do koncentratorów tlenu” wszystkie produkty niezbędne do tlenoterapii domowej mają Państwo w jednym miejscu. Już przy zakupie naszych koncentratorów tlenowych nie muszą się Państwo martwić gdzie w przypadku awarii zakupić asortyment zastępczy.

Maseczki tlenowe

W tym dziale znajdą Państwo najpotrzebniejszy asortyment jak dreny, maseczki tlenowe, filtry do poszczególnych modeli, nawilżacze oraz dodatkowe źródło zasilania w postaci baterii. Maseczki do koncentratorów tlenowych to powszechnie stosowany asortyment w tlenoterapii domowej. Maseczki jakie tutaj Państwo znajdą to produkt dobrej jakości w rozmiarach dla dzieci, niemowląt i osób dorosłych. Maseczki tlenowe posiadają odpowiednie połączenia tak aby móc w szybki i bezpieczny sposób podłączyć je do koncentratora tlenu. Oprócz tego idealnie dopasowują się do twarzy posiadają niezbędne otwory aby móc w prawidłowy sposób przeprowadzić tlenoterapię.

Wąsy tlenowe dla dzieci i dorosłych

Prowadzenie tlenoterapii może być za pomocą wyżej wspomnianych maseczek tlenowych ale również wąsów tlenowych. Wąsy tlenowe można również spotkać pod nazwą okulary tlenowe – czy np. dreny. Wąsy posiadają specjalistyczną konstrukcje z dwoma wypustkami, które wkłada się do nosa i w ten sposób prowadzi tlenoterapię przy użyciu koncentratora tlenu. Wąsy w naszym sklepie dostępne są w rozmiarach podobnie jak maseczki dla dzieci i osób dorosłych. Wykonane z elastycznego i miękkiego tworzywa nie wywołującego podrażnień. Jeżeli jesteśmy przy wąsach to warto również wspomnieć o przedłużaczach do koncentratorów tlenowych, które mają postać drenów. Dodatkowo wraz z przedłużaczami można zastosować łączniki.

Nawilżacze do koncentratorów tlenowych

W przypadku koncentratorów tlenowych nie zapominajmy o bardzo istotnym elemencie jakim są nawilżacze. Nawilżacze to tzw. butelki do koncentratorów tlenowych. Ich głównym zadaniem jest nawilżanie tlenu, który podaje się pacjentowi. Prowadzona tlenoterapia przy dłuższym czasie może wysuszać śluzówki nosa czy ust dlatego stosuje się nawilżacze mające na celu zminimalizować efekt przesuszenia. Pamiętajmy aby do butelek – nawilżaczy stosować wodę demineralizowaną. W naszej ofercie znajdą Państwo nawilżacze typowo przeznaczone do naszych modeli dostępnych na naszej stronie. Co nie wyklucza ich zastosowania w innych koncentratorach. Jednak kiedy chcielibyśmy wykorzystać je do innych modeli należy sprawdzić czy posiadają odpowiednie zakończenia pozwalające na podpięcie go do aparatu, który już mamy w domu a różni się od naszych modeli Oterapia.

Filtry wymienne do aparatów tlenowych

Kolejnym istotnym elementem bez, którego żaden koncentrator tlenowy nie będzie odpowiednio funkcjonował są filtry wymienne. Tutaj posiadamy filtry do naszych firmowych koncentratorów tlenowych. Pamiętajmy aby filtry wymieniać systematycznie, najlepiej robić to co 2 – 3 tygodnie oraz w przypadku widocznych zabrudzeń usuwać je na bieżąco, ponieważ chronią nas przed wdychaniem niebezpiecznych drobnoustrojów, bakterii i innych zanieczyszczeń. W przypadku wymiany filtra w koncentratorze zawsze stosujmy się do zaleceń producenta.

Bateria – akumulator do koncentratora tlenu

Oprócz wyżej wymienionego niezbędnego asortymentu dedykowanego do aparatów tlenowych. Mamy w ofercie akumulator do koncentratorów tlenowych, pozwalający na wydłużenie pracy urządzenia np. w samochodzie. Bateria będzie współgrała z naszymi aparatami tlenowymi ale również można nią zasilać inne urządzenia w samochodzie czy w przypadku braku prądu.

Pulsoksymetr – niezbędne urządzenie przy tlenoterapii 

Każda osoba korzystająca z tlenoterapii powinna systematycznie dokonywać u siebie pomiaru saturacji. A taki pomiar jest możliwy przy pomocy urządzenia nazywanego pulsoksymetrem a więc taki pulsoksymetr także znajdą Państwo w tym dziale. W dalszym ciągu pracujemy nad ulepszaniem naszej strony i ciągłym poszerzaniem asortymentu przy okazji Państwa cennych uwag i opinii aby Oterapia była jak największą skarbnicą wiedzy z dziedziny domowej tlenoterapii oraz mogła pochwalić się dobrej jakości sprzętem i asortymentem stosowanym w tlenoterapii.

Tytuł

Go to Top