• Bateria do koncentratora tlenu w modelu OLV-B1. Jest to rodzaj dodatkowego akumulatora w postaci baterii, który pozwala przedłużyć pracę urządzenia od 1 do 1,5 godziny. Bateria jest lekka, przenośna można ją podłączyć do ładowarki samochodowej, dzięki temu mamy dodatkowe zasilanie w podróży również wtedy kiedy zabraknie prądu. Bateria oprócz zastosowania w tym konkretnym modelu aparatu tlenowego, może być stosowana w innych urządzeniach. Pełny czas naładowania baterii wynosi od 4 do 5 godzin sygnalizuje to zielona lampka.
  • Wymienny filtr do koncentratora tlenowego w modelu OLV-B1. Jest to filtr, który może być stosowany nie tylko do aparatu tlenowego OLV-B1 ale również innych koncentratorów tlenowych. Filtr pozwala na skuteczną ochronę przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami, pozwala uzyskać wysoki poziom filtracji. Filtr należy wymieniać systematycznie według zaleceń producenta, a w przypadku uporczywych zanieczyszczeń nawet częściej.
  • W tej ofercie prezentujemy filtry do koncentratora tlenowego w modelu Oterapia OLV-5. Filtry zostały przeznaczone do wychwytywania zanieczyszczeń różnego pochodzenia oraz zbieraniu kurzu. Filtry są bardzo łatwe w demontażu i montażu nie wymagają użycia dodatkowych przyrządów. Filtry są elementem wymiennym i pamiętajmy o jego systematycznej zmianie co bezpośrednio wpływa na stan naszego zdrowia.  
  • W tej ofercie prezentujemy niezbędny asortyment dedykowany do koncentratorów tlenowych. Jest to butelka na wodę inaczej nazywana nawilżaczem, którą podłącza się do aparatu tlenowego. Butelka do koncentratora tlenowego ma za zadanie nawilżać tlen podawany pacjentom aby przeciwdziałać wysuszaniu śluzówek. Ten model przeznaczony został do koncentratora tlenowego OLV-B1, może być także stosowany w innych aparatach tlenowych. Pojemnik został wyposażony w uniwersalne złącza, wykonany z nietoksycznych tworzyw.
  • W tej ofercie prezentujemy Państwu dobrej jakości tani nawilżacz do koncentratora tlenu. Ten rodzaj butelki dedykowany jest do koncentratora tlenowego w modelu OLV5. Butelka posiada wszystkie niezbędne połączenia pozwalające na podpięcie jej do aparatu tlenowego. Montaż jak i również demontaż nawilżacza jest bardzo łatwy dla każdego także osób starszych. Nawilżacz powstał z bezpiecznych nietoksycznych tworzyw. Posiada uniwersalne połączenia może być także wykorzystywany w innych koncentratorach tlenowych.
  • Maseczka do tlenoterapii to maseczka odpowiednia do zastosowania wraz z koncentratorami tlenowymi oraz innymi urządzeniami medycznymi. Nasza oferta obejmuje wybór maseczek dla dzieci, niemowląt i osób dorosłych. Maseczki tlenowe pozwalają na idealne dopasowanie się do twarzy, dzięki zastosowaniu specjalistycznej blaszki. Wyposażone zostały w dodatkowe otwory pozwalające na prowadzenie bezpiecznej tlenoterapii. Prezentowane przez nas maseczki powstały z bezpiecznych nietoksycznych tworzyw pakowane sterylnie.
  • Pulsoksymetr napalcowy YK-80a jest niewielkim urządzeniem medycznym przeznaczonym do pomiaru saturacji. Stosowanym w profesjonalnych warunkach medycznych ale również w domowych. Zwłaszcza niezbędny przy prowadzeniu domowej tlenoterapii za pomocą koncentratorów tlenowych. A więc jeżeli musimy korzystać z tlenoterapii pamiętajmy również o zakupieniu dobrej jakości pulsoksymetra. Ten model idealnie sprawdzi się dla osób korzystających z tlenoterapii domowej jak i również do użytku profesjonalnego. Urządzenie bardzo łatwe i intuicyjne w obsłudze włącza się automatycznie po nałożeniu na palec.
  • W tej ofercie prezentujemy Państwu uniwersalne łączniki do drenów. Łączniki stanowią dodatkowe połączenie przewodów. Przewody drenowe stosowane są jako połączenie z różnymi urządzeniami medycznymi. Konstrukcja łączników schodkowa. Najczęściej inhalatorami, koncentratorami tlenowymi, ssakami medycznymi itp. Łączniki dostępne w dwóch rozmiarach 6-9/5 oraz 10-14/9.  
  • Przewód do aparatu tlenowego - dren medyczny przeznaczony do zastosowania wraz z koncentratorami tlenowymi ale również odpowiedni w innych urządzeniach. Ten rodzaj drenu wyposażony został w uniwersalne końcówki, dzięki temu będzie odpowiedni do większości sprzętów medycznych. Rozmiar prezentowanego drenu to jeden z dłuższych wynoszący 762 cm, w ofercie sklepu posiadamy także przedłużacze średniej długości i krótkie. Produkt z bezpiecznego tworzywa, pakowany sterylnie.
  • Przedłużacz do koncentratora tlenowego to rodzaj drenu medycznego. Stosowanego nie tylko do aparatów tlenowych ale również przydatny w wielu połączeniach innych urządzeń medycznych. Ten model drenu powstał z bezpiecznego materiału nie wykazującego toksyczności, dzięki temu jest bezpieczny dla człowieka. Długość prezentowanego drenu wynosi 426 cm, w naszej ofercie posiadamy również inne długości przewodów do aparatów tlenowych oraz inny asortyment.
  • Elastyczny odporny na zginanie przedłużacz do koncentratora tlenowego. Ten rodzaj drenu będzie również odpowiedni do innego rodzaju sprzętów medycznych jako dodatkowe połączenie czy przedłużenie. Przedłużacz do aparatu tlenowego powstał z bezpiecznego nietoksycznego tworzywa o długości 210 cm.Wyposażony w uniwersalne końcówki.

Akcesoria do koncentratorów tlenowych

Akcesoria do koncentratorów tlenu to nowo powstała kategoria aby ułatwić Państwu zakup potrzebnych elementów do koncentratora tlenu. W tej kategorii umieściliśmy asortyment odpowiedni do zastosowania wraz z naszymi koncentratorami tlenu Oterapia jak np. wymienne filtry do koncentratora tlenowego, nawilżacze czy baterie. Ale również znajdą Państwo tutaj powszechnie stosowany asortyment pasujący do innych modeli aparatów tlenowych nie tylko naszych jak np. wąsy tlenowe, dreny czy maseczki do tlenoterapii. Dzięki takiemu działowi jak „Akcesoria do koncentratorów tlenu” wszystkie produkty niezbędne do tlenoterapii domowej mają Państwo w jednym miejscu. Już przy zakupie naszych koncentratorów tlenowych nie muszą się Państwo martwić gdzie w przypadku awarii zakupić asortyment zastępczy.

Maseczki tlenowe

W tym dziale znajdą Państwo najpotrzebniejszy asortyment jak dreny, maseczki tlenowe, filtry do poszczególnych modeli, nawilżacze oraz dodatkowe źródło zasilania w postaci baterii. Maseczki do koncentratorów tlenowych to powszechnie stosowany asortyment w tlenoterapii domowej. Maseczki jakie tutaj Państwo znajdą to produkt dobrej jakości w rozmiarach dla dzieci, niemowląt i osób dorosłych. Maseczki tlenowe posiadają odpowiednie połączenia tak aby móc w szybki i bezpieczny sposób podłączyć je do koncentratora tlenu. Oprócz tego idealnie dopasowują się do twarzy posiadają niezbędne otwory aby móc w prawidłowy sposób przeprowadzić tlenoterapię.

Wąsy tlenowe dla dzieci i dorosłych

Prowadzenie tlenoterapii może być za pomocą wyżej wspomnianych maseczek tlenowych ale również wąsów tlenowych. Wąsy tlenowe można również spotkać pod nazwą okulary tlenowe – czy np. dreny. Wąsy posiadają specjalistyczną konstrukcje z dwoma wypustkami, które wkłada się do nosa i w ten sposób prowadzi tlenoterapię przy użyciu koncentratora tlenu. Wąsy w naszym sklepie dostępne są w rozmiarach podobnie jak maseczki dla dzieci i osób dorosłych. Wykonane z elastycznego i miękkiego tworzywa nie wywołującego podrażnień. Jeżeli jesteśmy przy wąsach to warto również wspomnieć o przedłużaczach do koncentratorów tlenowych, które mają postać drenów. Dodatkowo wraz z przedłużaczami można zastosować łączniki.

Nawilżacze do koncentratorów tlenowych

W przypadku koncentratorów tlenowych nie zapominajmy o bardzo istotnym elemencie jakim są nawilżacze. Nawilżacze to tzw. butelki do koncentratorów tlenowych. Ich głównym zadaniem jest nawilżanie tlenu, który podaje się pacjentowi. Prowadzona tlenoterapia przy dłuższym czasie może wysuszać śluzówki nosa czy ust dlatego stosuje się nawilżacze mające na celu zminimalizować efekt przesuszenia. Pamiętajmy aby do butelek – nawilżaczy stosować wodę demineralizowaną. W naszej ofercie znajdą Państwo nawilżacze typowo przeznaczone do naszych modeli dostępnych na naszej stronie. Co nie wyklucza ich zastosowania w innych koncentratorach. Jednak kiedy chcielibyśmy wykorzystać je do innych modeli należy sprawdzić czy posiadają odpowiednie zakończenia pozwalające na podpięcie go do aparatu, który już mamy w domu a różni się od naszych modeli Oterapia.

Filtry wymienne do aparatów tlenowych

Kolejnym istotnym elementem bez, którego żaden koncentrator tlenowy nie będzie odpowiednio funkcjonował są filtry wymienne. Tutaj posiadamy filtry do naszych firmowych koncentratorów tlenowych. Pamiętajmy aby filtry wymieniać systematycznie, najlepiej robić to co 2 – 3 tygodnie oraz w przypadku widocznych zabrudzeń usuwać je na bieżąco, ponieważ chronią nas przed wdychaniem niebezpiecznych drobnoustrojów, bakterii i innych zanieczyszczeń. W przypadku wymiany filtra w koncentratorze zawsze stosujmy się do zaleceń producenta.

Bateria – akumulator do koncentratora tlenu

Oprócz wyżej wymienionego niezbędnego asortymentu dedykowanego do aparatów tlenowych. Mamy w ofercie akumulator do koncentratorów tlenowych, pozwalający na wydłużenie pracy urządzenia np. w samochodzie. Bateria będzie współgrała z naszymi aparatami tlenowymi ale również można nią zasilać inne urządzenia w samochodzie czy w przypadku braku prądu.

Pulsoksymetr – niezbędne urządzenie przy tlenoterapii 

Każda osoba korzystająca z tlenoterapii powinna systematycznie dokonywać u siebie pomiaru saturacji. A taki pomiar jest możliwy przy pomocy urządzenia nazywanego pulsoksymetrem a więc taki pulsoksymetr także znajdą Państwo w tym dziale. W dalszym ciągu pracujemy nad ulepszaniem naszej strony i ciągłym poszerzaniem asortymentu przy okazji Państwa cennych uwag i opinii aby Oterapia była jak największą skarbnicą wiedzy z dziedziny domowej tlenoterapii oraz mogła pochwalić się dobrej jakości sprzętem i asortymentem stosowanym w tlenoterapii.

Tytuł

Go to Top