Niezbędnym do życia i zarazem niewidocznym pierwiastkiem jest oczywiście tlen. Osoby ze zdiagnozowaną niewydolnością oddechową bardzo często potrzebują dodatkowej porcji tlenu po to, aby ich organizm funkcjonował poprawnie. Tlenoterapia stosowana jest nie tylko w placówkach medycznych i szpitalach, ale także w codziennym życiu niektórych pacjentów poszpitalnych. Tlen medyczny to produkt leczniczy, który na rynku mogą zakupić wyłącznie zakłady lecznicze i opieki zdrowotnej, apteki czy lekarze. W związku z powyższym, na rynek wprowadzono specjalistyczne koncentratory z tlenem, które w pewnym stopniu zastępują tlen medyczny.

Koncentrator tlenu - mały i lekki aparat tlenowy OLV-C1

Poprawa jakości życia

Tlenem medycznym poprawia się funkcje życiowe pacjentów w niemalże wszystkich dziedzinach medycyny, poczynając od ratujących życie działań reanimacyjnych i anestezjologicznych, po odbudowujące tkanki oraz uśmierzające ból tlenoterapie. W profesjonalny sposób taki tlen medyczny podawany jest w ośrodkach pomocy, przychodniach oraz szpitalach, jednak brak fachu w ręku nie może dyskwalifikować osoby z niedotleniem w otrzymywaniu dodatkowej porcji tlenu. Opracowano zatem metody na korzystanie w domu ze specjalnych koncentratorów. Dzięki temu osoby z deficytem tlenowym mogą mieć nadzieję na to, że w kryzysowych sytuacjach nie zostaną bez opieki i pomocy. Wiemy, że w takich przypadkach wiele osób cierpiących na choroby płuc lub inne dolegliwości utrudniające oddychanie, mogą być niezależne.

Nie lekceważ kwestii bezpieczeństwa

Wiele osób zastanawia się gdzie kupić tanio tlen medyczny. Zapomina jednak o tym, że osoby indywidualne nie mogą go zakupić, gdyż jest produktem leczniczym, a urządzenia medyczne będące jego alternatywą powinny być nie tylko tanie, ale przede wszystkim przystosowane do wspomagania funkcji organizmu.

Przy wyborze takich sprzętów warto kierować się kilkoma czynnikami, które sprawią, że wybór okaże się najlepszy i najbardziej bezpieczny. Warto zdecydować się na certyfikowane urządzenia medyczne, które przeszły rygorystyczne testy bezpieczeństwa oraz spełniają normy jakościowe.

Gdzie kupić zatem koncentratory zastępujące tlen medyczny w cenie przystępnej dla klienta, mając jednocześnie gwarancję zakupu urządzenia niezagrażającego zdrowiu? Zdajemy sobie sprawę, że kupowanie tego typu sprzętu nie jest proste, dlatego polecamy konsultacje ze specjalistami z firmy “Oterapia”, którzy na pewno pomogą wybrać sprawdzone urządzenia. Cena tego koncentratora odzwierciedla korzyści płynące z jego używania.

Przenośny koncentrator tlenu OLV-B1

Innowacyjne rozwiązania

Oprócz stacjonarnych koncentratorów powietrza, dostępnych w szpitalach i domach, branża medyczna poszła o krok dalej, jeszcze bardziej pomagając pacjentom. Na rynku dostępne są przenośne aparaty tlenowe, które również charakteryzuje najwyższa jakość i świetna cena, a ponadto także nowoczesna stylistyka. Można wykorzystywać je za pomocą gniazda sieciowego lub samochodowego 12V, a także poprzez dołączone zestawy baterii. Takie rozwiązanie pozwala czuć się bezpiecznie nawet w podróży. Dodatkowa porcja tlenu, potrzebna do funkcjonowania wszystkich komórek, może być nawet na wyciągnięcie ręki. Daje to przede wszystkim spokój i nadzieję na dobre życie.

Przy różnego rodzaju chorobach najważniejsze jest szukanie najlepszych rozwiązań. Jesteśmy pewni, że takie urządzenia spełnią potrzeby klientów i będą jednym z takich rozwiązań.